9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Uudised

“Maailm ilma arhitektita?” Prindi omale maja TAB Labil!

18.08.2015

Läti väljapanek TAB Labil võimaldab igaühel printida oma unistuste maja.

Läti on TAB Labi näitusel 9. kuni 20. septembrini Kultuurikatlas esindatud viie noore arhitekti ja tehnoloogiaspetsialistiga, kes usuvad, et virtuaalreaalsus teeb arhitektuuris revolutsiooni nii planeerimise, modelleerimise kui ka arhitekti ja kliendi vahelise kommunikatsiooni mõttes.“Maailm ilma arhitektita?” on virtuaalreaalsuse seadeldis, mis võimaldab igal külastajal ehitada virtuaalselt lihtne maja, paigutada see tegelikku keskkonda, kohandada hoone omadused ja printida see ka kohapeal Kultuurikatlas Mass Portali 3D printeril välja. Kõik virtuaalsed objektid leiavad tee ka “Maailm ilma arhitektita?” veebilehele. Kuigi vastava tarkvara arendus alles käib, näitab see eksperiment hästi juba lähema tuleviku võimalusi.

“Maailm ilma arhitektita?” näitab, kuidas igaüks ükskõik kus maailmas saab teostada arhitektuuri kogutsükli alates disainist kuni oma kujutluse tegeliku loomiseni.

Autorid on juba mõelnud tarkvara edasiarendusele arhitektide, inseneride ja disainerite jaoks, mis pakuks ühise interaktiivse ruumi ning unikaalse ruumilise ja dimensioonide kogemuse, et vältida arusaamatusi ja möödarääkimisi, mis projektide osade ja osapoolte vahel muidu tekivad. Tarkvara on professionaalne tööriist arhitektidele ja teistele spetsialistidele, aga ka kõigile huvilistele, kuna muudab projektid ruumiliselt arusaadavaks.

“Maailm ilma arhitektita?” on osa TAB Labi näitusest Kultuurikatlas , mis on avatud 9. kuni 20. septembrini.

 

Partnerid

Täname oma partnereid, kes usuvad ja toetavad kõrgtehnoloogia ja loovtööstuse koostöösse. Täname: Riia Linnaarhitekti Amet, Läti Riiklik Kultuurkapital, Läti Arhitektide Liit, Mass Portal, Leap Motion.