9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Uudised

President Toomas Hendrik Ilves avas TABi sümpoosioni 

09.09.2015

TABi rahvusvaheline sümpoosion "Hüperlokaalne linn" algas täna Kultuurikatlas, et eri valdkondade ekspertide abil uurida kolmanda tööstusrevolutsiooni mõju linnaruumile. Ilves ütles oma avakõnes: "Nii nagu arhitektid peavad inseneeriat mõistma, et ehitada maju, mis mitte ainult ei näe ilusad välja, vaid ka ei kuku kokku, nii tulevikus, kui te kavatsete kasutada uut tehnoloogiat, on teie moraalne kohustus mõista ITd piisavalt, et vältida võimalikke ohte."


Sümpoosion algas president Ilvese tervitusega. President Toomas Hendrik Ilves​ rääkis TABi sümpoosionil tänapäeva tehnoloogiliste lahenduste mõjutustest ruumiplaneerimisele ja arhitektuurile: "Tehnoloogia toob kõigis eluvaldkondades kaasa uusi toredaid võimalusi, kuid mööda ei tohi vaadata ka ohtudest ja unustada turvalisust. Enne kui sattuda vaimustusse ülitarkadest majadest ja isejuhtivaist masinaist, peaksid ka arhitektid mõtlema, kuidas tagada, et andureist masinaisse suunatud andmed, mille põhjal automaatseid otsuseid langetatakse, oleksid usaldusväärsed. Turvalisus tehnoloogia ajastul tähendab muuhulgas ka seda, et majad ja masinad toimivadki tegelikkuses just nii, nagu planeeritud."

Esimese sümpoosionipäeva ettekanded ja paneeldiskussioonid on pühendatud kolmandale tööstusrevolutsioonile ja andmetele. Esimese osa peaettekande peab Prof. Carlo Ratti MITst, lisaks astuvad üles Ericsson Eesti juht Seth Lackman ja Jaapani arhitekt Edward Suzuki. Pärastlõunase "Andmete" sessiooni peaettekande peab Lev Manovich, lisaks temale esinevad Jarmo Eskelinen ja Steven Poole.

Reedest sümpoosionipäeva alustab "Mobiilsuse" teemaplokk, kus räägivad arhitekt ja tootedisainer Steve Diskin, Ericsson Eesti müügijuht Erki Kõiv ja California ülikooli professor Dr. Aly Tawfik.
"Tootmise" plokki alustab Salome Galjaard rahvusvahelisest inseneribüroost Arup. Selles blokis saavad sõna ka mitu TABi kuraatorinäituse autorit: Igor Siddiqui, Moritz Doerstelmann ja Roland Snooks.
Igas plokis järgneb ettekannetele tunniajane avatud diskussioon.

Sümpoosioni töökeel on inglise keel. Sümpoosioni programmi pani kokku Ivan Sergejev. Vaata kogu programmi ja esinejate tutvustust siit.

Pääs sümpoosionile TABi passiga, uksel on võimalik osta 15€ eest päevapilet või 25€ eest kahe päeva pilet.
Sümpoosioni esimesest päevast teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal.