9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Uudised

Riia arhitektuuriseisundid näitusel Telliskivis

07.10.2015

Neljapäeval, 8. oktoobril kell 17 avatakse Telliskivi Loomelinnaku Punases Saalis arhitektuurinäitus "9 Conditions of Riga", mis kuulub Tallinna Arhitektuuribiennaali satelliitprogrammi.


Arhitekt Oskars Redbergsi poolt kureeritud näitus uurib Riia regeneratsiooni ja muutusi ning küsib, kuidas linna elanikud saavad mõjutada või juhtida linna ehitatud keskkonda. “9 Conditions of Riga” esitleb arhitektuuri kui protsessi ja kompleksse mitmekihilise majandusliku, sotsiaalse, kultuurilise ja poliitilise dialoogi tulemust, mida mõjutavad erinevad piirangud ja asjaolud. Näitus kutsub külastajaid osalema ja aktiivselt kaasa lööma oma unikaalse Riia loo kujundamisel. Üheksa temaatilist sektorit toovad vaataja ette üle viiekümne näite viimase 15 aasta arhitektuuri ja linnakujunduse projektidest Riias.

Rändnäitust esitleti esmakordselt Euroopa Keskpanga kutsel Frankfurt am Mainis 2013. Telliskivi Punase Saali ekspositsiooni jaoks kutsus kuraator osalema Berliini meedia- ja helikunstniku Geo Reisingeri, kes eksperimenteerib selle saali ruumiliste ja akustiliste parameetritega. Kombineerides helisid Riia linnakeskkonnast, loob Reisinger heliinstallatsiooni, mis muudab näituseruumi helimaastikuks ja lubab kogeda Riiat tema paljudes erinevates seisundites.

Näitus jääb avatuks kuni 29. oktoobrini teisipäevast pühapäevani kell 14-20.