9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Uudised

UUS LINN: kaasav linnadisain – filmilinastus ja vestlusring

17.09.2015

TAB-Klubis linastub 20. septembril telesaade arhitektirühmituse Uusi Kaupunki uuest töömeetodist. Samal üritusel kuuleb ka, millisena nägid biennaalil osalenud Eesti ja Soome arhitektid Tallinna ja Helsingit ühendava tunneli tulevikku. Filmiõhtu algab kell 18 TAB-Klubis, osalemine tasuta.


Uusi Kaupunki (e.k. Uus Linn) on kaheksast Soome arhitektuuribüroost koosnev rühmitus, mis on välja töötanud uue meetodi, kuidas töötubades linnaarengu ees seisvaid probleeme lahendada. Rühmitus on edukalt viinud läbi rea töötubasid mitmel pool Soomes ning 2014. aastal valmis nende tööst Soome televisioonis (YLE) telesari „Kaupunki Uusiksi“ („Linn uueks“).

Tänavuse Tallinna arhitektuuribiennaali raames toimus Eesti ja Soome arhitektide ühine töötuba „Uus Talsinki“, mis tegeles Tallinna ja Helsingi vahelise tunneli visiooniga.

TAB-klubis linastuvad katkendid telesarjast „Kaupunki Uusiksi”, saab kuulata kokkuvõtet „Uus Talsinki“ töötoa tulemustest ja võtta osa avatud vestlusringist.


UUS LINN
TAB-Klubi, Põhja pst 27a 20.09.2015 kl 18.00

Üritus toimub inglise keeles

Kavas:

 •   TV-sari „Kaupunki Uusiksi“

 •   Ettekanne: Töötoa „Uus Talsinki“ tulemused

 •   Vestlusring

  Lisainfo:

  Uusi Kaupunki
  Telesari ”Kaupunki Uusiksi” YLE-s


  Tallinna Arhitektuuribiennaal, Eesti Arhitektuurikeskus, Soome Arhitektuuriteabekeskus, Uusi Kaupunki kollektiiv, Soome Suursaatkond Tallinnas

  Kontakt: Maria Derlõš, TAB-Klubi kuraator, maria.derlosh@gmail.com
  Mikko Laak, programmijuht, Soome Arhitektuuriteabekeskus, mikko.laak@archinfo.fi