9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Uudised

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 otsib kuraatorit

15.01.2016

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2017. aasta sügisel toimuvale, järjekorras neljandale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2017. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku.


Tallinna Arhitektuuribiennaali ümarlaua esimehe ja biennaali idee algataja arhitekt Villem Tomiste sõnul on läbi kolme eelneva biennaali TABi keskse tuuma moodustanud kuraatorinäitus, sümpoosion ning Tallinna visioonivõistlus. "Eelnevate aastate parimad näited saab tuua hetkedest, mil kuraatorinäitus ning sümpoosion põimusid omavahel üksteist täiendavalt tervikuks, ning seetõttu rõhutame kuraatorikutses eriti nende kahe peasündmuste omavahel sidumise tähtsust. Ent kõigi põhisündmuste publik on mõnevõrra erinev ning seeläbi saab kuraator oma mõtet avada nii ühiskonnas laiemalt kui ka kitsamas erialaseltskonnas," rääkis Tomiste, kes oli ka esimese Tallinna arhitektuuribiennaali kuraator.

TAB on suurim Eestis toimuv arhitektuurisündmus, mis oma rahvusvahelisusega on ainuomaseks platvormiks ka lähiriikide arhitektuurimaailmas. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles alal tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui tavakodanikest arhitektuurihuvilistele. Kuraatorivõistluse žürii ootab konkursile arhitektuurikeskseid, aktuaalseid, innovatiivseid ning kaasaegses arhitektuurimaailmas vastukaja tekitavaid ideid, mis on Eesti kontekstiga seotud. Projektide esitamise tähtaeg on 15. märtsil 2016 kell 16. Võistlustingimused on kättesaadavad aadressil www.arhitektuurikeskus.ee/tab.

Esimese Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2011 teemaks oli "Maastikuurbanism", mis käsitles arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. 2013. aastal toimunud teine biennaal taasavastas ja uuris sotsialistlikke ja modernistlikke ruume ning ideid. 2015. aasta sügisel toimunud kolmas Tallinna Arhitektuuribiennaal kandis pealkirja "Isejuhtiv linn" ning rääkis sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui kasutusele võetakse isejuhtivad autod.

TABi toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kultuuriministeerium.

Lisainfo

Triin Männik
TABi kommunikatsioonijuht
Tel. +37256201104
E-post: triin@arhitektuurikeskus.ee