9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Esileht

Eesti Arhitektuurikeskuse poolt korraldatav Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB on alates 2011. aastast toimuv rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles arhitektuurivaldkonnas tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui arhitektuurihuvilistele.


9. septembril 2015 algav kolmas Tallinna arhitektuuribiennaal TAB kannab pealkirja "Isejuhtiv linn" ja räägib sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui rakendub kolmas tööstusrevolutsioon ja kasutusele võetakse isejuhtivad autod. TAB näitab sel korral linnaehituse ja arhitektuuri uusi võimalusi ning kutsub üles arutlema nende elluviimise metodoloogia üle. Alustame uut peatükki Tallinna linnaehituse mõtestamises ja visualiseerime uusi võimalusi, mida uue tehnoloogia vahendid pakuvad. 

Biennaali kuraatoritetiimi juhib arhitekt ja linnaplaneerija Marten Kaevats.

Информация на русском языке.

Kuidas TABil orienteeruda!


TABi sündmused keskenduvad Kultuurikatlale, Eesti Arhitektuurimuuseumile ja Viru Keskusele, samas kui satelliitprogramm viib TABi ka teistesse paikadesse Tallinna kesklinnas.

Lae alla kaart (PDF), et saada ülevaade kõigist Tallinna Arhitektuuribiennaali sündmuspaikadest!

Kohtumiseni TABil!


TAB 2017 hakkab tegelema biotehnoloogiaga arhitektuuris ja linnaehituses

13.06.2016

Lähipiirkonna suurima arhitektuurisündmuse, Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2017 ideekonkursi võitis kavand pealkirjaga "bio.T.A.llinn", mille autoriks on rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik ja arhitekt Claudia Pasquero (ecoLogicStudio ja Urban Morphogenesis Lab, UCL). Esmakordselt rahvusvahelisse kuraatorite meeskonda kuuluvad lisaks ka urbanistika alal tegutsev Alice Buoli, arhitekt Mariliis Lilover ja biokunsti taustaga Piibe Piirma, samuti arhitektuurikriitik Lucy Bullivant (Urbanista.org). Järjekorras neljas Tallinna arhitektuuribiennaal toimub järgmise aasta septembris.

Loe edasi

"Kuhu suundub Tallinna Arhitektuuribiennaal?": TAB 2017 infotund 16. veebruaril 

01.02.2016

Teisipäeval, 16. veebruaril kell 18 on kõik Tallinna Arhitektuuribiennaali kuraatorikonkursist ja järgmisest biennaalist huvitatud oodatud Eesti Arhitektuurikeskusesse (Põhja pst 27a, I korrus), kus TABi ümarlaua liikmed tutvustavad 2017. aasta suursündmuse kuraatorikonkursi võistlustingimusi, toimub varasemate TABide korraldajate ümarlaud ning räägime sellest, mida pooleteise aasta pärast algavalt biennaalilt veel oodata võiks.

Loe edasi

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 otsib kuraatorit

15.01.2016

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2017. aasta sügisel toimuvale, järjekorras neljandale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2017. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku.

Loe edasi