9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Kes teevad TABi?

Marten Kaevats. Foto: Meeri-Marie Rull
Marten Kaevats
arhitekt, linnaplaneerija
marten@tab.ee

2015. aasta TABi kuraatoritetiimi juht Marten Kaevats uurib erinevate skaleeritavate tehnoloogiate mõju inimeste ja kogukondade ruumilisele käitumisele ning usub, et kolmas tööstusrevolutsioon ja hüperlokaalne elumudel tekitab juba lähitulevikus suuri muutusi inimeste ruumilises ja sotsiaalses käitumises. Marten on mitmete kodanikuühiskonna organisatsioonide aktiivne liige, olles vedanud muuhulgas Vabadussõja võidusamba konkursil II koha saavutanud töögruppi, aidanud 2007. aastal asutada Uue Maailma Seltsi ning panustanud 2008. aastal tegevust alustanud vabavaralise kogukonna veebiplatvormi Community Tools rajamisse.

Anu Lill. Foto: Meeri-Marie Rull

Anu Lill
produtseerib TABi
anu@tab.ee

Anu kirjutab hetkel Tallinna Ülikoolis kommunikatsiooni osakonnas magistritööd uusimmigrantide meediakuvandist, on töötanud nii naisteajakirja Cosmopolitan peatoimetaja kohal, Eestis loodud start-up tehnoloogia- ja disainibrändi Bolefloor turundus- ja PR-direktorina kui ka New Yorgis asuva arhitektuurikeskuse Storefront for Art and Architecture pressi- ja arendusmeeskonnas. Tohutu reisientusiast.


Arhitekt Must. Foto: Meeri-Marie Rull
Arhitekt Must
arhitekt
info@arhitektmust.ee

TABi visioonivõistluse eestvedaja Arhitekt Must on Eesti arhitekt. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri, arhitektuuri ja linnaplaneerimist. On osalenud mitmes tippülikooli arhitektuurimagistri programmis (Londonis, Kopenhaagenis, Delftis, Viinis) ning õpetab arhitektuuritudengeid Eesti Kunstiakadeemia esimesel kursusel. Must avaldab regulaarselt ajakirjanduses ideeprojekte ning käivitab diskussiooni muutuste üle linnaruumis laiemalt. Igapäevaselt tegeleb Arhitekt Must omanimelise arhitektuuri- ja disainibüroo rajamisega.


Ivan Sergejev. Foto: Meeri-Marie Rull

Ivan Sergejev
arhitekt, blogija, sci-fi fänn
ivan@tab.ee

TABi sümpoosioni kuraator Ivan Sergejev on kogemusi kogunud mitmes arhitektuuribüroos üle maailma, tuntuim nende seas on ehk OMA, Office of Metropolitan Architecture New Yorgis. Ivan on Fulbrighti stipendiaat, USA-s tegutseva interdistsiplinaarse teadusau ühingu kaasasutaja ning usub kirglikult, et teadusalade ning kultuuri piire ületades suudame rajada mõistvama ning sidusama maailma.


Helen Pau. Foto: Meeri-Marie Rull
Helen Pau
MTÜ SPIN Unit teadur ja kaasasutaja
helen@spinunit.eu

TAB-Labori kuraator Helen on lõpetanud raamatu- ja nahakunsti eriala Eesti Kunstiakadeemias. Tema imetlus ruumi vastu, mida võib leida tähtede ja sõnade vahel ning lehekülgedel ja raamatukaantel, on tänaseks edasi arenenud laiema haardega huviks selle ruumi vastu, mis täidab inimeste ja hoonete jt meid ümbritsevate elementide vahelist tühimikku; Helenit paelub ka nende vahel tekkiv sünergia. Oma teadustöös on Helen viimasel ajal keskendunud sellele, kuidas öisel ajal valgust tajutakse ning milline võiks olla korrelatsioon tänavavalgustuse ja kuritegevuse vahel, samuti kuidas kasutada suhtlusvõrgustikes peituvat infot linnaplaneerimises.


Damiano Cerrone. Foto: Meeri-Marie Rull
Damiano Cerrone
MTÜ SPIN Unit teadur ja kaasasutaja
damiano@spinunit.eu

TAB-Labi kuraator Damiano on lõpetanud ruumilise planeerimise ja GIS-alased õpingud esmalt Roomas, Sapienza Ülikoolis ning seejärel jätkanud õpinguid Eesti Kunstiakadeemia urbanistika magistrantuuris. Õpingute ajal on ta osalenud aktiivselt uurimistöödes nii Tallinnas, Helsingis kui ka Roomas; praegu teeb ta koostööd ning on juhtivuurija New Yorgis Michael Sorkini poolt juhitud Terreformis. Samuti koordineerib ta rahvusvahelise linnaruumi planeerimisega tegeleva uurimisgrupi SPIN Uniti tööd ning on ühtlasi doktorant Eesti Kunstiakadeemias.




Sille Pihlak. Foto: Meeri-Marie Rull
Sille Pihlak
arhitekt, arhitektuuripraksis PART (Practice for Architecture, Research and Theory) kaasasutaja
sille@sillepihlak.com

Sille on üks pool kuraatoritetiimist, kes seisab 2015. aasta TABi kuraatorinäituse "Body Building" taga.
Peab loenguid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnas
Avatud loengute sarja kaaskuraator
Müürilehe ja Waderi arhitektuuritoimetaja

Töötanud Morphosises (Los Angeles) ja Coop-Himmelblaus (Viin), õppinud Viini Rakenduskunsti Ülikoolis.


Siim Tuksam. Foto: Meeri-Marie Rull
Siim Tuksam
arhitekt, arhitektuuripraksis PART (Practice for Architecture, Research and Theory) kaasasutaja
tuksams@gmail.com

Siim on üks pool kuraatoritetiimist, kes seisab 2015. aasta TABi kuraatorinäituse "Body Building" taga. Siim on omandanud magistrikraadi arhitektuurierialal Viini Rakenduskunsti Ülikoolis Greg Lynni juhendamisel ning täiendanud oma teadmisi Lõuna-Kalifornia Arhitektuuriinstituudis ja erinevates arhitektuuri- ja disainibüroodes; uurib raaljuhitava tehnoloogia ja materjaliuuringute võimalusi, tendentse ja mõjusid arhitektuuris; 14. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni "Interspace" kaaskuraator ja -autor; Eesti Arhitektide Liidu liige.



Maria Derlõš. Foto: Meeri-Marie Rull
Maria Derlõš
urbanist
maria.derlosh@gmail.com

TABi klubi programmijuht Maria on Eesti Kunstiakadeemia urbanistika eriala magistrant ning tegeleb linnateemade kompetentsikeskuses Linnalaboris linnaruumi-küsimuste mitmekülgse lahkamisega. Alates 2013. aastast korraldab Maria Tallinnas Linnaretki, mis tutvustavad linnaruumi arengus olulisi nähtusi ja paiku ning tõstavad linnakasutajate teadlikkust. Lasnaidee ühenduse eestvedajana tegeleb Maria Tallinna suurimas linnaosas Lasnamäel koos kohalike elanikega sealse linnaruumi uurimise ja väärtustamisega.




Maret Koplus
vabatahtlike koordinaator, valitsuse kommunikatsioonibüroo konsultant
volunteer@tab.ee

Maret korraldab TABi vabatahtlike tööd ning töötab muidu riigikantseleis valitsuse kommunikatsioonibüroos, kuid hetkel on väikse Matildaga kodune. Maret on aastaid olnud vabatahtlik ning vabatahtlike juht ja proovib igapidi aidata kaasa vabatahtlike tegevuse organiseerimisele ja selle koordineerimise korraldamisele Eestis. Ja Maretil oleks eriti hea meel, kui kõik täidaksid kohe ära TABi vabatahtliku ankeedi, sest teie kõigi abi on meil väga vaja.





Rebecca Kontus
Rebecca Kontus
TABi satelliitprogrammi kuraator
rebecca@pluss.ee

Arhitekt ja linnadisainer Rebecca on omandanud magistrikraadi EKA arhitektuuriteaduskonnas. Rebecca on Noblessneri kvartali rahvusvahelise kutsutud konkursi 2014 võidutöö üks autoritest. Ta töötab Arhitektuuribüroos PLUSS ja on spetsialiseerunud avaliku ruumi disainile.

Rebecca kireks on jazzmuusika, ta on lõpetanud Otsakooli ja CIM jazzakadeemia Pariisis ning olnud produtsent oma viiele välja antud muusika sooloalbumile.