9. september - 18. oktoober 2015

9.09 - 18.10 2015

>

E

T

K

N

R

L

P

<

Uudised

TAB 2017 hakkab tegelema biotehnoloogiaga arhitektuuris ja linnaehituses

13.06.2016

Lähipiirkonna suurima arhitektuurisündmuse, Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2017 ideekonkursi võitis kavand pealkirjaga "bio.T.A.llinn", mille autoriks on rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik ja arhitekt Claudia Pasquero (ecoLogicStudio ja Urban Morphogenesis Lab, UCL). Esmakordselt rahvusvahelisse kuraatorite meeskonda kuuluvad lisaks ka urbanistika alal tegutsev Alice Buoli, arhitekt Mariliis Lilover ja biokunsti taustaga Piibe Piirma, samuti arhitektuurikriitik Lucy Bullivant (Urbanista.org). Järjekorras neljas Tallinna arhitektuuribiennaal toimub järgmise aasta septembris.

Loe edasi

"Kuhu suundub Tallinna Arhitektuuribiennaal?": TAB 2017 infotund 16. veebruaril 

01.02.2016

Teisipäeval, 16. veebruaril kell 18 on kõik Tallinna Arhitektuuribiennaali kuraatorikonkursist ja järgmisest biennaalist huvitatud oodatud Eesti Arhitektuurikeskusesse (Põhja pst 27a, I korrus), kus TABi ümarlaua liikmed tutvustavad 2017. aasta suursündmuse kuraatorikonkursi võistlustingimusi, toimub varasemate TABide korraldajate ümarlaud ning räägime sellest, mida pooleteise aasta pärast algavalt biennaalilt veel oodata võiks.

Loe edasi

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2017 otsib kuraatorit

15.01.2016

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2017. aasta sügisel toimuvale, järjekorras neljandale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2017. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku.

Loe edasi

Экскурсия на выставке «Построение тела. Body building»

29.09.2015

3 окртября в 16.00 в Архитектурном музее (Ахтри 2, Таллинн) в рамках международной Таллинской Архитектурной биеннале на главной выставке «Построение тела. Body building» состоится экскурсия на русском языке. Экскурсию проводит Лариса Кондина.

Loe edasi

UUS LINN: kaasav linnadisain – filmilinastus ja vestlusring

17.09.2015

TAB-Klubis linastub 20. septembril telesaade arhitektirühmituse Uusi Kaupunki uuest töömeetodist. Samal üritusel kuuleb ka, millisena nägid biennaalil osalenud Eesti ja Soome arhitektid Tallinna ja Helsingit ühendava tunneli tulevikku. Filmiõhtu algab kell 18 TAB-Klubis, osalemine tasuta.

Loe edasi

TABi inspiratsioonilõuna kutsub arutlema protsendikunsti üle

16.09.2015

24. septembril toimub Tallinna Arhitektuuribiennaali raames seminar, mis lahkab protsendikunsti. Inspiratsioonilõunal "Protsendikunst – kellele ja milleks?" tuleb jutuks, kuidas seda põhimõtet ehitushangete puhul seni on kasutatud ja kuidas seda tulevikus teha võiks. Kogemusi jagavad asjatundjad Eestist ja Põhjamaadest.

Loe edasi

TAB-Klubis sel nädalal:

15.09.2015

TAB-Klubi pakub nii arutelusid kui filmiõhtuid. Täna õhtul toimub avalik arutelu isejuhtivate autode mõjust haldusreformile ja avalikele teenustele, homme virtuaalreaalsuse töötuba proffidele, loeng digitaalsest printimisest ja keskkonnasõbralikust trükitehnoloogiast. Neljapäeval toimub Riia ja Tallinna arhitektuuripärandi seminar ning reedest pühapäevani filmiõhtute sari. Vaata TAB-Klubi programmi lähemalt siit. TAB-Klubi sündmused on osalejatele tasuta.

Loe edasi

Tantsulavastus kehaEHITABkeha TABi kuraatorinäitusel

14.09.2015

Tallinna Arhitektuuribiennaali kuraatorinäitusel “Keha ehitus / Body Building” toimub neljapäeval, 17. septembril kell 19 tantsulavastuse kehaEHITABkeha / bodyBUILDINGbody esietendus. Maarja Tõnissoni performatiivne tantsulavastus toimub näituse kontekstis ning loob meelelis-ruumilise kollaaži liikumise, heli, video ning näituse installatsioonide vahel Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Loe edasi

Täna avatakse TAB kuraatorinäitus "Keha ehitus"

11.09.2015

Täna kell 19.30 avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis Tallinna Arhitektuuribiennaali peanäitus “Keha ehitus / Body Building”, mida kureerivad Sille Pihlak ja Siim Tuksam. Näitus esitleb rahvusvaheliselt nimekate arhitektide ja teadlaste just praegu töös olevate uurimuste prototüüpe, mis eksperimenteerivad arhitektuuri, uute materjalide, tulevikutehnoloogia ja kõrvaldistsipliinide kokkupuutealal.

Loe edasi

President Toomas Hendrik Ilves avas TABi sümpoosioni 

09.09.2015

TABi rahvusvaheline sümpoosion "Hüperlokaalne linn" algas täna Kultuurikatlas, et eri valdkondade ekspertide abil uurida kolmanda tööstusrevolutsiooni mõju linnaruumile. Ilves ütles oma avakõnes: "Nii nagu arhitektid peavad inseneeriat mõistma, et ehitada maju, mis mitte ainult ei näe ilusad välja, vaid ka ei kuku kokku, nii tulevikus, kui te kavatsete kasutada uut tehnoloogiat, on teie moraalne kohustus mõista ITd piisavalt, et vältida võimalikke ohte."

Loe edasi

Сегодня началась Таллиннская Архитектурная Биеннале!

09.09.2015

Третья Таллиннская архитектурная биеннале, или ТАБ, которая начнется 9 сентября 2015 года, будет называться «Самоуправляемый город» и расскажет о том, какие изменения могут произойти в наших городах, если произойдет третья промышленная революция и станут широко использоваться самоуправляемые автомобили. ТАБ откроет новую главу в осмыслении таллиннского городского строительства и визуализирует возможности, предлагаемые городской среде и горожанам новыми технологиями.

Loe edasi

3D innovatsiooni töötoad lastele

08.09.2015

Pühapäeval, 13. septembril kell 12-15 toimub Eesti Arhitektuurimuuseumis lastele ruumilise joonistamise töötuba, kus lapsed saavad 3D pliiatsitega proovida kolmemõõtmelist joonistamist.

Loe edasi

Tallinna vallutavad TABi installatsioonid

08.09.2015

TABi saab näha ka Tallinna tänavatel – linna kerkivad mitmed installatsioonid. Eesti Arhitektuurimuuseumi ette on kerkimas TABi kuraatorinäituse “Keha ehitus / Body Building” kuraatorite Sille Pihlaku ja Siim Tuksami installatsioon, mille “väike vend” avatakse Vabaduse väljakul 12. septembril.

Loe edasi

Sümpoosioni piletid müügil ka uksel

07.09.2015

TABi sümpoosionile saab osta ka üksikpileteid kohapeal. Sümpoosion "Hüperlokaalne linn" toimub Kultuurikatlas 10. ja 11. septembril. Ühe päeva pilet maksab 15€, kahe päeva pilet 25€.

Loe edasi

TAB kutsub avatud arhitektuuribüroodesse

05.09.2015

Tallinna arhitektuuribürood avavad seekordse biennaali avapäeval, 9. septembril oma uksed TABi osalejatele. TAB tahab nii väliskülalistele kui kohalikele arhitektuurihuvilistele näidata, kuidas käib töö Tallinna põnevamates arhitektuuribüroodes.

Loe edasi

TABi Visioonivõistluse žürii avalikustas auhinnatud tööde märksõnad

22.08.2015

Rahvusvaheline žürii tegi teatavaks kaheksa Tallinna Arhitektuuribiennaali Visioonivõistlusele "Tallinna epitsenter" esitatud tööd, mis on valitud auhinnasaajate või äramärkimist leidvate tööde hulka. Auhinnad ja äramärkimised tehakse teatavaks Visioonivõistluse näituse avamisel Viru Keskuse aatriumis 10. septembril.

Loe edasi

“Maailm ilma arhitektita?” Prindi omale maja TAB Labil!

18.08.2015

Läti väljapanek TAB Labil võimaldab igaühel printida oma unistuste maja.

Läti on TAB Labi näitusel 9. kuni 20. septembrini Kultuurikatlas esindatud viie noore arhitekti ja tehnoloogiaspetsialistiga, kes usuvad, et virtuaalreaalsus teeb arhitektuuris revolutsiooni nii planeerimise, modelleerimise kui ka arhitekti ja kliendi vahelise kommunikatsiooni mõttes.


Loe edasi

Järgmise arhitektuuri välkloengu teemaks on linnaväljakute tulevik

18.05.2015

Eesti Arhitektuurikeskuse populaarne sündmustesari saab jätku 28. mai õhtul kell 20 toimuva välkloenguga, mille teemaks on seekord linnaväljakud. Kus on parimad linnaväljakud, kuidas üldse inimeste jaoks ruumi planeerida, milline võiks olla tuleviku linnaväljak ja mis on linnaruumis varem oluline olnud? Kui me unistame paremast linnaväljakust, siis mida kujutavad oma peas ette jalutajad, arhitektid, kohvikupidajad, sportlased, ajaloouurijad, transpordiplaneerijad ja jalgratturid? Need on mõned küsimustest, millele seekord vastuseid otsitakse.

Loe edasi

Tule TABile vabatahtlikuks!

12.05.2015

Otsid huvitavaid kogemusi vabatahtlikuna? Siis on meil sulle hea uudis - TAB 2015 toimkonnas on ruumi ka vabatahtlikele! Lüües vabatahtlikuna kaasa TABi ettevalmistamises, näed üsna lähedalt, mismoodi sünnib Eesti arhitektuurimaastiku suursündmus. Kaasa löömiseks on palju erinevaid võimalusi: näituste ehitamine, piletimüük, ekskursioonide korraldamine, sündmuspaikade ettevalmistamine, väliskülalistega tegelemine ja palju muud huvitavat.

Loe edasi

Kuidas korraldada võistlusmaterjalide välja trükkimist

23.03.2015

Head uudised kõigile, kes TAB 2015 Tallinna visioonivõistlusest osa plaanivad võtta! Juhul kui otsite partnerit võistlusmaterjalide välja trükkimiseks, siis TABi head partnerid koopiakeskuses Koopia Kolm on valmis aitama võistlusel osalejaid materjalide trükkimisel ning vastavalt võistlustingimustele konkursi korraldajateni toimetamisel.

Loe edasi