EKA arhitektuuriteaduskonna 3D Labor (3DL) tutvustab TABi ajal näitusega "3DL - arhitektuursed algoritmid ja ideed ruumis" uusi suundi ja tehnoloogiaid arhitektuuris. 14. septembril kell 16.00 toimub ekskursioon TABi huvilistele.
3DL on viimasel aastakümnel toonud Eesti arhitektuuriharidusse lisaks uudsetele tarkvaralistele lahendustele ka mitmeid digitaalsusel põhinevaid arvjuhitavate seadmetega valmistatavate makettide ja detailide tehnoloogiaid, mida kasutakse lisaks eksperimentaalsetele projektidele laialdaselt ka konventsionaalsema arhitektuuri arendamiseks.
Näitusel esitletakse 2010-2015 loodud makette, videoid ning prototüüpseid tarkvaralahendusi, mis on väljavõtteks erinevatest objektidest, koostööprojektidest ja uurimustest. Selle eesmärgiks on tutvustada problemaatikat, mis tekib uudsete ruumikontseptsioonide ja tehnoloogiate rakendamisel arhitektuuris ja ehitatud keskkonnas laiemalt. Need arhitektuuri piire mitmel viisil kompavad projektid on väljenduseks tõsiasjale, et kaasaegne projekteerimisprotsess ja füüsiline keskkond on nüüdseks rikastunud ning tihedalt läbipõimitud erinevatel tasanditel toimivate arhitektuursete ideede, digitaalsete algoritmide ja ruumi hõivavate seadmete seostatud süsteemiga.
Arhitektuuri ja arvutusloome arendamisele suunatud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna 3D Labor on 2005. aastal loodud eksperimentaalsete protsesside uurimiseks ja kaasaegsete tehnoloogiliste töövahendite rakendamiseks õppetöös.
Näituse sisuline ettevalmistus ja läbiviimine: Martin Melioranski, Renee Puusepp, Paco Ulman, Kaiko Kivi, Kristjan Männigo, Riho Kerge
Administratiivne ja kommunikatsiooni korraldus: Anu Piirisild